Sběrač ‘08

Pištěk do Sběrače!

Tak a je na čase opět napsat něco do Sběrače. Doporučuji využít zbytku letních prázdnin a aktuálně intenzivní úpicitídy a začít hned! Vaše texty, básničky a jiné příspěvky očekáváme na adrese

Inspirace (nejen) pro nováčky:

Jako obvykle, je i letos zřízeno FTP pro vaše fotky a videa. Postup pro nahrání vašich dat na naše FTP je následující:

  1. Připojte se na FTP server. Adresa je ftp://83.240.4.26/, uživatel “anonymous”, bez hesla. Pro připojení můžete použít některý z programů pro správu souborů, třeba Total Commander nebo docela obyčejný Průzkumník ve Windows.
  2. Vytvořte si na disku složku s vaším jménem a vložte do ní veškerá data určená do Sběrače. Při pojmenování souborů i složek se pokud možno vyhněte diakritice, neboť při kopírování na odlišný operační i souborový systém by mohlo dojít ke zmatení jazyků.
  3. Celou tuto složku překopírujte na FTP do složky “Expa08″, vytvořené pro účel letošní expedice.
  4. A to je vše!

Pozor, vřele doporučuji dodržet výše uvedený postup! Jako anonymní uživatel máte na FTP právo zapisovat, avšak nemáte právo číst, mazat či modifikovat. Nezkoušejte proto pomocí Průzkumníku vytvářet na FTP nové adresáře! Průzkumník vytvoří adresář “Nová složka” a teprve poté se vás zeptá na jméno nově vytvořené složky. Ta se již však jmenuje “Nová složka” a z důvodu omezení práv nejde přejmenovat!

A co že můžete nahrávat na FTP? Prakticky všechno, co vás napadne, především však obrázky a videa. Texty protlačíte snadno e-mailem. ;-) Na rozlišení vcelku nezáleží, my už se s tím nějak popereme. Pokud byste své obrázky chtěli optimalizovat, pak vězte, že velikost obrázků ve Sběrači ‘08 bude s největší pravděpodobností stejná jako minulé dva roky, tj. delší strana snímku bude 570 pixelů.